XXIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap rejonowy – 2015r. Płock

29.04.2015r.  na terenie miasta Płocka odbyły się XXIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap rejonowy,11 - zespołów. Zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne Naszego Miasta, Sierpca, atakże startujący poza konkursem zespół  z Płońska , zmagały się z różnymi pozorowanymi zdarzeniami. Na zawodników czekał również test z wiedzy o Czerwonym Krzyżu,Prawie Humanitarnym i Pierwszej Pomocy. Grupa Pierwszej Pomocy SK PCK z naszej Szkoły zdobyłaI–sze miejsce i otrzymałaPuchar Prezydenta Miasta Płocka, oraz awans do udziału w etapie okręgowym. Jednocześnie odbyło się pożegnanie ambulansu do poboru krwi ,który służył krwiodawcom między innymi płockiej młodzieży. Wysłużony autobus zastąpiony został nowym bardziej nowoczesnym i lepiej wyposażonym ambulansem.

                                               Opiekun Koła PCK - Ewa Domosławska