Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Nadszedł czas zbierania plonów z pracy Koła Medycznego w roku szkolnym 2015/2016.

Grupa Pierwszej Pomocy PCK z ZSZ im. M. Skłodowskiej Curie zajęła I miejsce w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

W płockim etapie Mistrzostw, który odbył się 12maja2016rywalizowało 11 zespołów z Płocka i 3 zespoły z Sierpca. Drużyny musiały wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Młodzi ratownicy udzielali pomocy na 6-ciu upozorowanych stacjach, na których znaleźli się poszkodowani, u których doszło do: napadu drgawek, zatrzymania krążenia, , krwotoku z głębokiej rany, krwotoku z nosa, omdlenia, oparzenia a także osoby z ciałem obcym w nodze. Zaskakująca i bardzo trudna była pozoracja masowego wypadku. Liczba poszkodowanych wymagała wsparcia służb ratunkowych.Była również konieczność użycia defibrylatora AED.  Ocenianabyła współpraca i działania ratownicze na miejscu zdarzenia. Pozoracje były bardzo realistyczne i odzwierciedlały zdarzenia, które mogą się wydarzyć w domu, szkole, na ulicy, w pracy.

21 maja 2016 nasz zwycięski zespół będzie reprezentował Płock w etapie okręgowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Grodzisku Mazowieckim .

Drużyna Naszej Szkoływ składzie:

- Górecki Kamil  (kapitan)

- Matusiak Eryk

- Magierski Szymon

- Bedyk Jakub

- Makarewicz Paweł

- Kaim Michał (rezerwowy)

oraz

- Kowalczyk Przemysław –wsparcie techniczne

- Pawlak Konrad–dokumentalista

                                      GRATULUJEMY!!!