pomocnicy Mikołaja z "Elektryka”

6 grudnia 2017r. do Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku zawitali pomocnicy Mikołaja z "Elektryka”. Dzieci powitały przybyszów piosenką i były bardzo zaciekawione. Nasi uczniowie zaproponowali przeczytanie fragmentów „Mikołajka”. Czytali, a dzieciaki w ciszy słuchały. Potem zadawali pytania, a za poprawnie udzieloną odpowiedź każdy uczeń dostawał cukierka.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały piękne, ręcznie wykonane przez uczniów „Elektryka” bombki. Klasa 3C zaprezentowała natomiast swoje umiejętności gry na dzwonkach. Na zakończenie wspólnie odtańczono świątecznego rock and rolla.

Tak uczciliśmy mikołajki przygotowane przez p. Agnieszkę Kosińską i p. Małgorzatę Malicką.

Nauczyciele z obu szkół doszli do wniosku, że takie spotkania należy kontynuować w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a przyniosą one korzyść i małym, i dużym uczniom.