• Aktualności

• 3 edycja "Elektryk Liga - tenis stołowy" dobiegła końca - mamy nowego MISTRZA!

We wtorek 12 marca w Sali Gimnastycznej odbyło się oficjalne zakończenie szkolnego turnieju "Elektryk Liga - tenis stołowy". 41 uczniów przez cztery miesiące walczyło o wejście do wielkiego finału, w którym został wyłoniony nowy Mistrz Szkoły - JAKUB CZAPSKI z klasy V TAP! Na drugim miejscu jak rok temu uplasował się Filip Zdziemborski IV TD. Na najniższym stopniu podium znalazł się Szymon Woźniak III TC a finałową klasyfikację zamknął Kacper Matczak IV TA. Finaliści odebrali statuetki i nagrody z rąk Pana Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku - Krzysztofa Podraski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej walki w duchu fair play! Kolejna edycja zaplanowana jest na przyszły rok szkolny, na którą już serdecznie zapraszamy!

• „Elektryk” na GPW

W dniu 05.03.2024 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie wraz z opiekunami: panią Anną Mielczarek-Gomołą, panią Ewą Szóstak oraz ks. Adamem Wardą udali się na wycieczkę edukacyjną na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach programu wycieczki uczniowie klas 1 TAC, 1 TBG, 2 TBC oraz 2 TD poznali fakty i wydarzenia z historii i życia giełdy oraz sposób jej funkcjonowania. Podczas zwiedzania Giełdy Papierów Wartościowych uczniowie mieli możliwość zobaczyć figurę byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon. Uczestnicy wycieczki wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, mającego na celu poszerzenie wiedzy na temat rynku kapitałowego. Na koniec spotkania zdobytą wiedzę uczniowie utrwalili dzięki wypełnianiu kart pracy.

• „Projekt Eko transport”

Uczniowie klasy 2TD: Mariusz Pietrzak, Mateusz Borowski oraz Fabian Szafrański w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii realizują Projekt Eko Transport. Celem projektu jest uruchomienie linii autobusowej z Bielska do Płocka w dni weekendowe. Projekt ma również na celu zachęcenie do korzystania z transportu publicznego.

• ELEKTRYK — AKTUALNYM MISTRZEM W BADMINTONA

W piątek 16 lutego 2024 r. odbyły się zawody Młodzieżowej Ligi Sportowej w „Badmintona” zorganizowane przez MOSiR w Płocku. Turniej został rozegrany na Hali sportowej ZST „70” Zawodnicy zostali podzieleni na 2 grupy, aby później walczyć w systemie pucharowym o końcowe miejsca. W klasyfikacji końcowej w kategorii szkół średnich nasza Szkoła była najlepsza. Dla tak wysokiej lokaty ELEKTRYKA decydujące znaczenie miało najwyższe indywidualne miejsce gdzie byliśmy bezkonkurencyjni za sprawą Jakuba Czapskiego, który wygrał wszystkie swoje mecze nie tracąc ani jednego seta! Drugi z uczniów Bartosz Jaskólski uległ w finale pocieszenia zajmując drugie miejsce. W ogólnej klasyfikacji zajął 6 pozycję. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników za sportową walkę oraz postawę Fair Play.

• ORLEN OCHRONA DOŁĄCZYŁA DO GRONA PARTNERÓW SZKOŁY

W dniu 7 lutego 2024 został oficjalnie podpisany List Intencyjny o współpracy ORLEN OCHRONA z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie. Spółkę z grupy ORLEN reprezentowała Pani Agnieszka Okołowicz Prezes Zarządu oraz Pan Rafał Przybylski członek Zarządu. Zespół Szkół reprezentował Dyrektor Krzysztof Podraska. Podpisany LIST Intencyjny jest potwierdzeniem dotychczasowej nieformalnej współpracy Szkoły z firmą na gruncie staży zawodowych dla uczniów Szkoły. W obecnej formie współpraca została poszerzona o zajęcia tematyczne prowadzone przez pracowników OCH, zgodne z podstawa programową w zawodzie technik elektryk, technik automatyk. Dzięki tym zajęciom oraz wycieczkom tematycznym organizowanymi przez OCH zostanie poszerzona baza środków dydaktycznych Szkoły a sam proces edukacyjny młodzieży zostanie wzbogacony o nowe umiejętności.

• ORLEN z wizytą w „Elektryku”

W dniu 30 stycznia 2024 w progach naszej Szkoły z gościnną wizytą pojawili się przedstawiciele ORLEN SA oraz ORLEN SERWIS. Podczas spotkania z uczniami klas o profilu elektrycznym oraz automatycznym Nasi gości opowiedzieli o możliwości podjęcia pracy w ORLEN SA oraz ORLEN SERWIS. Została zaprezentowana ścieżka awansu zawodowego. Jednymi z prelegentów spotkania byli aktualni pracownicy „działu produkcji”, którzy opowiedzieli o własnych doświadczeniach oraz korzyściach pracy w renomowanej firmie sygnowanej marką ORLEN. Ilość pytań zadawanych przez uczniów już po spotkaniu jest dowodem na to, że takie spotkania są potrzebne oraz wzmacniają potrzebę edukacji na kierunkach technicznych. Jako ZSZMSC cieszymy się, że możemy współpracować z ORLEN SA w procesie edukacji młodych ludzi.